Pune stipendije za ljetnji studentski program CERN-a u Švajcarskoj 2022

Poziv za učešće u Ljetnjem studentskom programu CERN-a 2022. u Švajcarskoj je sada otvoren. Ove godine program će se održati fizički, u Švajcarskoj. Ovo je letnji program razmjene u Švajcarskoj sa punim stipendijama i jedini ljetnji program CERN-a koji je otvoren za sve državljene svijeta. Program ne zahtijeva: IELTS/TOEFL, naknade za prijavu, radno iskustvo. Kandidati iz bilo koje akademske oblasti imaju pravo da se prijave. Svi troškovi će biti pokriveni ovim programom.

Trajanje CERN-ovog ljetnjeg programa razmjene je do tri mjeseca. Oblasti programa: fizika, inžinjerstvo, računarstvo ili matematika, programi i projekti vezani za IT. Detaljne informacije o ljetnjem studentskom programu CERN-a u Švajcarskoj 2022. dostupne su u nastavku.

Detalji o ljetnjem studentskom programu CERN-a:

• Država: Švajcarska
  • Organizacija: CERN
  • Prihvatljive zemlje: sve nacionalnosti
  • Trajanje: 3 mjeseca
  • Rok za prijavu: januar 2022

Finansijsko pokriće:

Ljetnji studentski program CERN-a u Švajcarskoj je potpuno finansiran letnji program razmjene za Švajcarsku i pokrivaće sve troškove.

• Ugovor pokriva period od 8 do 13 nedjelja.
  • 90 CHF po danu za pokrivanje troškova smještaja i obroka za jednu osobu.
  • Povratna naknada za avio karte do i od Ženeve.
  • Šema zdravstvenog osiguranja
  • Pomoć u pronalaženju smještaja.

Uvod:

CERN je evropska organizacija koja pruža ljetnje, međunarodne prakse, programe razmjene studenata u trajanju od 8 do 13 nedjelja.

Da li trenutno studirate za diploma osnovnih studija ili master? Tražite praktičnu obuku? Ako jeste, ovo bi mogla biti prilika za Vas. Prijavite se sada za CERN letnji studentski program.

Oblasti letnjeg studentskog programa

• U periodu od 8 do 13 nedelja radićete na tehničkom projektu u timu.
  • Tokom ovog jedinstvenog i uzbudljivog letnjeg programa razmjene, možete prisustvovati nizu predavanja.

Stručnjaci i naučnici iz cijelog svijeta dijele svoje znanje o širokom spektru tema:

• Fizika
  • Inžinjerstvo
  • Informatika
  • Matematika
  • IT

Kriterijumi

• Diplomirani ili master student (ne doktorand ili doctor nauka) u oblastima fizike, inženjerstva, računarstva ili matematike.
  • Završene najmanje tri godine redovnih studija na univerzitetskom nivou.
  • Imate dobro znanje engleskog (Međutim, IELTS ili TOEFL nisu potrebni).
  • Kandidati svih nacionalnosti (DRŽAVE ČLANICE CERN-a KAO I DRŽAVE NE-ČLANICE CERN-a) su dobrodošle da se prijave za ovaj ljetnji studentski program.

Potrebna dokumenta za CERN

Morate da pripremite sledeća dokumenta, jasno označena, za online prijavu: „CV“, „Motivaciono pismo“, „Akademski transkript“, u PDF formatu.

Rok

Poslednji datum za prijavu na Ljetnji studentski program CERN-a u Švajcarskoj je 31. januar 2022.