Erasmus+ KA2 projekat Integrisano učenje za izgradnju mira predstavljena u okviru međunarodne nedjelje razmjene osoblja

Univerzitet Crne Gore i dva univerziteta iz Španije - Univerzitet u Kadizu i Univerzitetu u Haenu  organizuju "međunarodnu nedjelju razmjene osoblja"/International staff week od 4-8. juna 2022. Rukovodilac Kancelarije za projekte Univerziteta Crne Gore dr Srna Sudar je 6.07.2022., u okviru segmenata predstavljanja istraživačkih potreba i interesa Crne Gore kao i tematski raznorodnih tekućih Erasmus+ projekata, predstavila Erasmus+ KA2 projekat Integrisano učenje za izgradnju mira, koji će kroz korišćenje modernih tehnologija uspostaviti online platformu za razmjenu informacija i umreževanje ključnih aktera u oblasti izgradnje mira. Sastavni dio online platforme i ključna aktivnost projekta jeste dizajniranje i uspostavljanje online kursa za mlade sa 6 modula, čiji obrazovni dio kao i pripadajući test će biti obezbijeđen na 6 jezika (engleski, bugarski, italijanski, bosanski, crnogorski i palestinski-arapski jezik) što će obezbijediti ogroman potencijal za široku primjenu, inkluzivnost i kapitalizaciju znanja, kao i izgradnju potrebnih vještina za jačanje okolnosti i atmosfere mira i tolerancije, uvažavajući ljudska prava.

Više o projektu Integrisano učenje za izgradnju mira /Integrated Learning for Peace se može naći na na web stranici projekta.