SPUCG raspisao izbore za članove studentskih vijeća na 9 (devet) univerzitetskih jedinica

Podgorica, 27. septembar 2022.

Broj: 01- 332

PREDMETIzbor članova studentskih vijeća na devet univerzitetskih jedinica (Fakultet političkih nauka, Ekonomski fakultet, Arhitektonski fakultet, Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, Filozofski fakultet, Mašinski fakultet, Metarulško-tehnološki fakultet, Fakultet za turizam i hotelijetstvo, Pomorski fakultet)

Na osnovu čl. 50 stav 1, 2 i 4 Statuta Studentskog parlamenta Univerziteta Crne Gore, i člana 36 Poslovnika o radu studentskih vijeća, Univerzitetska izborna komisija (UIK) donosi sledeću

O D L U K U

Raspisuju se izbori za članove studentskih vijeća devet (9) univerzitetskih jedinica zbog isteka mandata poslednje validno kosntituisanih Skupština predmetnih studentskih vijeća i to na:

• Fakultetu političkih nauka;
  • Ekonomskom fakultetu;
  • Arhitektonskom fakultetu;
  • Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje;
  • Filozofski fakultet;
  • Mašinski fakultet;
  • Metalurško – tehnološki fakultet;
  • Fakultet za turizam i hotelijerstvo;
  • Pomorski fakultet.

II Obrazac za kandidaturu, sa ostalom neophodnom dokumentacijom, se preuzima i dostavlja članu/ovima UIK-a:

• Za univerzitetske jedinice iz Podgorice (Fakultet političkih nauka, Ekonomski fakultet, Arhitektonski fakultet, Metalurško-tehnološki, Mašinski fakultet) u kancelariji SPUCG u zgradai Rektorata UCG, u periodu od 10.00 do 15.00 h;
  • Za Fakultet sport i fizičko vaspitanje i Filozofski fakultet u zgradi Filozofskog fakulteta u kancelariji studentskog vijeća Filozofskog fakulteta, u periodu od 10.00 do 15.00 h;
  • Za Pomorski fakultet i Fakultet za turizam i hotelijerstvo u kancelariji studentskog vijeća Fakulteta za turizam i hotelijerstvo, u periodu od 10.00 do 15.00 h.

III Kandidature se predaju u roku od 3 (tri) dana od dana objavljivanja odluke o raspisivanju izbora. Rok za podnošenje kandidatura je do petka Septembra 2022. godine. Kandidature se podnose UIK-u, u kancelarijama i periodu koji su predviđeni stavom II ove odluke.

IV UIK utvrđuje konačnu listu kandidata i objavljuje je na oglasnoj tabli univerzitetske jedinice.

V   Kandidati imaju pet dana za javno predstavljanje programa.

VI UIK utvrđuje datum održavanja izbora po sledećem rasporedu:

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Četvrtak 06. Oktobar 2022.

Arhitektonski fakultet

Petak 07. Oktobar 2022.

Metalurško-tehnološki

Srijeda 12. Oktobar 2022.

Fakultet političkih nauka

Četvrtak 13. Oktobar 2022.

Mašinski fakultet

Petak 14. Oktobar 2022.

Pomorski fakultet

Ponedeljak 16. Oktobar 2022.

Fakultet za turizam i hotelijerstvo

Ponedeljak 16. Oktobar 2022.

Filozofski fakultet

Utorak 25. Oktobar 2022

Ekonomski fakultet

Srijeda 18. Oktobar 2022.

VII Konačne rezultate izbora utvrđuje UIK i na oglasnoj tabli univerzitetske jedinice objavljuje imena izabranih predstavnika studenata u studentskom vijeću.

Univerzitetska izborna komisija (UIK)

Predsjednik

Danilo Banović