Odluka o raspisivanju izbora za članove studentskog vijeća Fakulteta za turizam i hotelijerstvo UCG

Podgorica, 27. septembar 2022.

Broj: 01- 332/9

PREDMETIzbor članova studentskog vijeća Fakulteta za turizam i hotelijerstvo

Na osnovu čl. 50 stav 1, 2 i 4 Statuta Studentskog parlamenta Univerziteta Crne Gore, i člana 36 Poslovnika o radu studentskih vijeća, kao i Odluke Univerzitetske izborne komisije br. 01-332 od 27.09.2022. godine, Univerzitetska izborna komisija (UIK) donosi sledeću

O D L U K U

Raspisuju se izbori za članove studentskog vijeća Fakulteta za turizam i hotelijerstvo, zbog isteka mandata poslednje validno kosntituisane Skupštine studentskog vijeća i to na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo.

II Na izborima iz stava I ove odluke biraju se predstavnici studenata:

• I godina osnovnih studija: 1 predstavnik;
  • II godina osnovnih studija: 1 predstavnik;
  • III godina osnovnih studija: 1 predstavnik;
  • I godina master studija: 1 predstavnik;
  • II godina master studija: 1 predstavnik;
  • Specijalističke studije – studijski program Turizam: 1 predstavnik;
  • Specijalističke studije – studijski program Hotelijerstvo: 1 predstavnik;
  • Magistarske studije: 1 predstavnik.

III Obrazac za kandidaturu, sa ostalom neophodnom dokumentacijom, se preuzima i dostavlja članu/ovima UIK-a u u kancelariji studentskog vijeća Fakulteta za turizam i hotelijerstvo, u periodu od 10.00 do 15.00 h.

IV Kandidature se predaju u roku od 3 (tri) dana od dana objavljivanja odluke o raspisivanju izbora. Rok za podnošenje kandidatura je do petka Septembra 2022. godine. Kandidature se podnose UIK-u, u kancelariji i periodu koji su predviđeni stavom III ove odluke.

UIK utvrđuje konačnu listu kandidata i objavljuje je na oglasnoj tabli Fakulteta za turizam i hotelijerstvo.

VI Kandidati imaju pet dana za javno predstavljanje programa.

VII UIK utvrđuje ponedeljak, 16. oktobar, kao datum održavanja izbora iz stava I odluke.

VIII Konačne rezultate izbora utvrđuje UIK i na oglasnoj tabli Fakulteta za turizam i hotelijerstvo objavljuje imena izabranih predstavnika studenata u studentskom vijeću.

Univerzitetska izborna komisija (UIK)

Predsjednik

Danilo Banović