U saradnji sa Alumni klubom Pomorskog fakulteta Kotor, uspješno završena druga radionica u sklopu IHUBMAR projekta




U saradnji sa Alumni klubom Pomorskog fakulteta Kotor, uspješno završena druga radionica u sklopu IHUBMAR projekta

U Amfiteatru Pomorskog fakulteta Kotor danas je održana druga radionica u sklopu projekta: ”Inovacioni hub za promociju pomorskih kompetencija – IHUBMAR (IKUL-018-24)” pod nazivom: A2.3 Međunarodna saradnja i pomorska privredaRadionici su, pored studenata našeg fakulteta i alumnista, prisustvovali i učenici Srednje pomorske škole Kotor (nautički odsjek) u pratnji profesora Jovana Mršulje.


Nakon uvodnog obraćanja rukovoditeljke projekta dr Maje Škurić, događajem je moderirao mr Igor Petrović, kapetan duge plovidbe i saradnik u nastavi na Pomorskom fakultetu Kotor. Svoje izlaganje na temu Kompetencije pomoraca: očekivanja i realnost imao je gosp. Neđeljko Radulović,  kapetan duge plovidbe i trenutno Crewing Manager pomorske kompanije Dabinović, ističući značaj selekcije kandidata za poslove na brodovima. O izazovima za rad u brodogradilištu i pomorskom menadžmentu govorio je mr Denis Vukašinović, upravitelj stroja i predsjednik Skupštine Alumni kluba Pomorskog fakulteta Kotor koji je ukazao na razvojni put i izazove mladih brodomašinaca i inženjera elektrotehnike na brodu i kopnu. Poseban osvrt na razvoj i rast kompetencija je ukazao mr Ivan Mraković, kapetan duge plovidbe i laborant na Pomorskom fakultetu Kotor, podsjetivši na značaj fleksibilnosti u radu u multikulturalnoj sredini koju nalazimo na brodu. Svoje izlaganje je imala i studentkinja Dejana Pudar sa trenutno najvišom prosječnom ocjenom 10,00 na fakultetu (II godina s.p. Nautika i pomorski saobraćaj) koja je govorila o razumijevanju kompetencija iz ugla studenata, osvrnuvši se na posvećenost u edukaciji, sticanju novih vještina i spremnosti za plovidbu.

 

Raduje nas činjenica da je radionici prisustvovalo preko 80 učenika, studenata i alumnista i vjerujemo da će naredne aktivnosti na IHUBMAR projektu i Alumni kluba Pomorskog fakulteta Kotor poslužiti popularizaciji pomorskih kompetencija u našoj državi i praćenju razvoja savremenih tehnologija u pomorstvu.

 

Projekat ”Inovacioni hub za promociju pomorskih kompetencija – IHUBMAR” ko-finansira Fond za inovacije Crne Gore.

 

#fondzainovacijecrnegore

#idejeseisplate

 

Mediji:

https://radiokotor.info/clanak/drustvo/odr%C5%BDana-radionica-na-temu-me%C4%90unarodna-saradnja-i-pomorska-privreda/2

Dokumenti

Broj posjeta : 377



Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.