Materijali: četvrta, peta i šesta glava.

U prilogu su 4, 5 i 6 poglavlja udžbenika.

Pitanja i zadaci na drugom kolokvijumu će se odnositi na materijal 4 i 5 poglavlje. Dakle, šesto poglavlje (Žordanova forma matrice linearnog operatora) nije potrebno za drugi kolokvijum.  Pitanja i zadaci iz šestog poglavlja će biti na završnom ispitu.

Šesto poglavlje sadrži jednu relativno jednostavnu lemu o nilpotentnom operatoru i dvije teoreme sa prilično komplikovanim dokazima. Iako se studentima preporučuje da pogledaju dokaze, naglašavamo da ovi znanje ovih dokaza nije neophodno ni na završnom ispitu. Dakle, preporučujemo da se studenti fokusiraju samo na formulacije teorema, kao i zadatke i primjere iz Žordanove forme. Dokaze teorema o Žordanovoj formi operatora će se očekivati samo od studenata koji budu usmeno odgovarali za visoku ocjenu (A ili B) nakon završnog ispita.

U svakom slučaju, studentima se preporučuje da Žordanvoj formi posvete više pažnje posle Nove godine, jer je u periodu do kraja godine neophodno da nauče četvrtu i petu glavu.