Fakultet likovnih umjetnosti

Rođen je u Beogradu, Republika Srbija 1977. godine.

Diplomirao na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju 1999. godine, odsjek slikarstvo. Iste godine nastavlja postdiplomske studije i radi kao stručni saradnik na Fakultetu likovnih umjetnosti (od 2000. do 2004.godine). Odbranio je magistarski rad 2004. godine. Po završetku magistarskih studija aktivnije se interesuje za oblasti multimedije, digitalnih umjetnosti i novih umjetničkih praksi. Takođe, bavi se dizajnom, pokretnom grafikom i animacijom. Student je doktorskih studija na Fakultetu savremenih umetnosti u Beogradu. Predavač je na Fakultetu vizuelnih umjetnosti u Podgorici, gdje stekao zvanje vanrednog profesora iz oblasti -Umjetnost i digitalni mediji- 2017. godine.

Član je Udruženja likovnih umjetnika Crne Gore od 2000. godine.

Značajnije izložbe i projekti:

- Izložba ,,46. oktobarski salon Umetnost koja radi-Catch me!” 2005., Beograd;

- Izložba “Hercegnovski zimski salon” Herceg Novi,2005.;

- Izložba “Novi talas” Brisel-Podgorica-Sarajevo-Pariz-Utreht 2006;

- Izložba “Decembarski likovni salon“ Podgorica, 2006. (dobitnik prve nagrade za slikarstvo);

- Grupna izložba “Pogled na savremenu crnogorsku umjetnost” galerija "Karas",  Zagreb, 2008.;

- Grupna izložba “Salon Petra Lubarde Cetinje-Podgorica, 2009.;

- Land art projekat - workshop-izložba “Deliblatska peščara- jedina pustinja u Evropi“ Novi Sad, 2011.;

- Kampanja Ni centa za mito Ministarstva pravde Crne Gore 2014;

- Izložba „Mfru - Međunarodni festival računarskih umjetnostiMaribor 2014.

- Kolektivna izložba „Aprilski susreti galerija SKC-a Beograd 2014.

- Kolektivna izložba „Kako nešto radi“ galerija O3on Beograd 2014.

- Međunarodni festival savremene umjetnosti, tehnologije i nauke KIBLIX 2015: LIFT ME UP Maribor 2015.

- Učešće u umjetničkom rezidencijalnom programu i predstavljanje radova na Univerzitetu UEL, University of East London, London, 2016. god

- Realizacija web kampanje na društvenoj mreži FejsbukHBO GO servis“ Telenor i HBO, Podgorica 2016. god.

- Izrada promotivnog spota „Sinjajevina, Be Inspired by Mountain“, Podgorica 2016. god.

- Treća nagrada na konkursu za idejno rješenje loga „Kulturno dobro“, Cetinje, 2016. god.

- Rješenje loga za potrebe firme “BoMetal” 2017.

- Ribrending (logo, etikete, ambalaže, posteri, bilbordi) i razvoj vizuelnog identiteta brenda “Frutiera” Podgorica 2017.

- Izrada promotivnog animiranog spota za potrebe UMHCG-a - o zapošljavanju lica sa invaliditetom (u okviru projekta: Od obrazovanja ka zaposlenju-Trans 2 work 3), Podgorica 2017. God.

- Kolektivna izložba  “51. Hercegnovski Zimski Salon”Galerija: Josip Bepo Benković Herceg Novi 2018.

- Izrada animiranog promotivnog spota za potrebe Turističke organizacije Crne Gore (TOCG) - (Dobro, Bolje, Domaće), Podgorica 2019. god.