Nova objava - 23.03.2020 10:58

Obavjestenje studentima o trenutnom nacinu organizovanja nastave na predmetu GEOGRAFIJA ZEMLJISTA

Filozofski fakultet, Univerzitet Crne Gore
GEOGRAFIJA – Osnovne – 4
GEOGRAFIJA ZEMLJISTA
Semestar, 4, ECTS, 4, Status, Obavezan, Fond, 3+1+0

Postovane kolege studenti,

U skladu sa pojacanim mjerama i aktivnostima prevencije infekcije COVID-19, mi predavaci smo u obavezi da uskladimo svoje aktivnosti trenutnoj situaciji, a sve u cilju odrzavanja kontinuiteta i funkcionalnosti tokom trajanja epidemije COVID-19.

Prema predlogu Filozofskog fakulteta od 16.03.2020. godine, nastavu online je moguce izvoditi na vise nacina, a predlazeno je sledece:

1)

Prva mogucnost je postavljanje nastavnog materijala na stranici predmeta na portalu.

2)

Druga mogucnost je da na adresi http://dl.ucg.ac.me/ (Moodle) budu postavljene multimedijalne prezentacije.

3)

Treca mogucnost je da koristimo ZOOM aplikaciju i da pomocu nje izvodimo nastavu online u realnom vremenu. Za ovo je potrebno da predavac otvori nalog na adresi https://zoom.us/ i registruje predavanje. Trajanje predavanja u ovom slucaju do 40 minuta.

* * *

Sto se tice predmeta GEOGRAFIJA ZEMLJISTA obavjestavamo vas da je trenutno, a poslije komunikacije sa studentom predstavnikom i predmetnim asistentom, te informisuci rukovodstvo Fakulteta, omogucena (1) Prva mogucnost - postavljanje nastavnog materijala na stranici predmeta na portalu www.gea.ucg.ac.me/Spalevic

Kada pristupite ovom portal preko navedenog linka, dobicete stranicu

Nastava, Velibor Spalevic, Geografija, FF, UCG

Na ovoj stranici su postavljeni materijali za:

Filozofski fakultet, Univerzitet Crne Gore
GEOGRAFIJA – Osnovne – 4
GEOGRAFIJA ZEMLJISTA
Semestar, 4, ECTS, 4, Status, Obavezan, Fond, 3+1+0

Materijalima mozete pristupiti preko aktivnog tekst linka GEOGRAFIJA ZEMLJISTA ili pristupajuci preko ikonice LINK, koja se nalazi ispod teksta svakog pojedinacnog paragrafa predmeta.

Kada tako pristupite stranici Geografija, GEOGRAFIJA ZEMLJISTA

dobicete sledece materijale:

00 GEOGRAFIJA ZEMLJISTA predavanja

01 GEOGRAFIJA ZEMLJISTA kolokvijum 1

02 GEOGRAFIJA ZEMLJISTA kolokvijum 2

03 GEOGRAFIJA ZEMLJISTA pitanja zavrsni ispit

Pored postavljenih materijala, po realizaciji, postavljacemo i studentske prezentacije, koje ce biti pripremane tokom semestra u komunikaciji nastavnik-student/studenti, zavisno od toga da li smo se za pojedine teme opredijelili za grupnu prezentaciju ili ce teme obradjivati student pojedinacno. Predloge tema za studentske prezentacije odredjivacemo tokom semestra, a u komunikaciji koja ce ici tokom predavanja u ranije odredjenom terminu rasporeda predavanja.

Informisemo vas da cemo nastavu nastaviti prema planu rada koji je izlozen tokom uvodnog izlaganja sa pocetka ovog semestra.

Kolokvijumi ce biti odrzavani prema planu rada koji je izlozen tokom uvodnog izlaganja sa pocetka ovog semestra.

Zavrsni ispit ce biti odrzavani prema planu rada koji je izlozen tokom uvodnog izlaganja sa pocetka ovog semestra.

Nadalje, obavjestavamo vas da trenutno razradjujemo mogucnost koriscenja ZOOM aplikacije, te da cemo i pomocu nje takodje pokusati da izvodimo nastavu online u realnom vremenu.

Predmetni nastavnik ce biti u terminu predavanja, a prema rasporedu, za studente dostupan i putem Viber-a, WhatsApp-a, Skype. Sve informacije ce biti, kao i do sada dostavljene i preko vec ranije uspostavljene viber grupe GEOGRAFIJA ZEMLJISTA.

Na kraju, kao nastavnik, ostavljam mogucnost otvorene komunikacije i putem email-a.

Predmetni nastavnik