Laboratorijske vježbe uživo i novi termin predavanja

U skladu sa preporukama Rektorata, zbog brojnosti studenata, predavanja i računske vježbe će do kraja semestra biti održavane online. Predavanja će počinjati u 9:00 časova, a mogu se pratiti preko standardnog linka, a nakon predavanja će se održavati računske vježbe.

Laboratorijske vježbe će se održavati kombinovano, po grupama koje će biti naknadno istaknute. Za svaku nedjelju do kraja semestra biće objavljen spisak studenata koji laboratorijske vježbe mogu odraditi uživo u računarskim salama. Prisustvo uživo vježbama nije obavezno i ko želi može nastaviti da ih prati online i predaje online zadatke.

Mole se studenti da se pridržavaju rasporeda koji će biti istaknut.

Od ponedjeljka će se raditi programski jezik Python. Python se može instalirati ili se koristiti online verzija, za šta je potrebno imati kreiran Google nalog. Ostala upustva će biti data na predavanjima.