Radmila Lazarević

dr Radmila Lazarević

docent | Filološki fakultet

Radmila Lazarević završila je italijanski jezik i književnost na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na kome je i magistrirala kod akademika Ivana Klajna, sa tezom pod naslovom Frazeološke sintagme u italijanskom i srpskom jeziku. Doktorirala je na istom fakultetu, sa disertacijom Leksičko-semantičko polje boja u italijanskom i srpskom jeziku, pod mentorstvom prof. dr Mile Samardžić. Angažovana je u zvanju docenta na Studijskom programu za italijanski jezik i književnost Filološkog fakulteta u Nikšiću, na...

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor

Obavjestenja iz nastave

Italijanski jezik i književnost (2017)-Savremeni italijanski jezik 3 – Nivo B1.1

Rezultati pismenog dijela ispita, drugi januarski rok

Rezultati pismenog dijela ispita, prvi januarski rok

Italijanski jezik i književnost (2017)-Italijanski jezik 3 – Leksikologija 1

Konsultacije - pokazivanje testova

Italijanski jezik i književnost (2017)-Savremeni italijanski jezik 4 – Nivo B1.2

Rezultati pismenog dijela ispita, drugi septembarski rok

Rezultati pismenog dijela ispita, drugi septembarski rok