Studijski program

Tip studija: Akademske
Finansiranje: S
Ishodi učenja:

1. Vrednuje didaktičko-metodičku teoriju i praksu u mlađim razredima osnovne škole uzimajući u obzir relevantne kriterijume; 2. projektuje i realizuje istraživanja iz oblasti didaktičko-metodičkih nauka; 3. pokazuje vještine timskog rada i prezentacijske vještine; 4. modifikuje postojeće nastavne modele (metode, tehnike, strategije učenja i poučavanja) prilagođavajući ih novim uslovima u praksi realizujući nastavu u mlađim razredima osnovne škole; 5. procjenjuje metodičku teoriju i praksu; 6. modifikuje elemente nastavnog procesa u mlađim razredima osnovne škole uzimajući u obzir relevantne teorije, te rezultate metodičkih istraživanja; 7. kritički analizira nastavne planove i programe, udžbenike i ostale izvore znanja.