Studijski program

Tip studija: Akademske
Finansiranje: B
Ishodi učenja:

Po završetku Studijskog programa za obrazovanje učitelja, student će biti sposoban da: 1. priprema i realizuje redovnu i ostale vrsta nastave, sekcije i vannastavne aktivnosti iz svih predmeta (osim stranog jezika) u prvom i drugom ciklusu osnovne škole; 2. primjenjuje znanja iz pedagoško-psiholoških i didaktičko-metodičkih nauka tokom realizacije nastave u mlađim razredima osnovne škole; 3. upotrebljava osnovna znanja iz društvenih i prirodnih nauka, iz matematike, iz muzičke i likovne umjetnosti i fizičke kulture i stvara podsticajne nastavne situacije za proces učenja i ukupan razvoj ličnosti učenika u mlađim razredima osnovne škole; 4. razvija kompetencije za cjeloživotno učenje kod sebe i učenika u mlađim razredima osnovne škole; 5. vrednuje didaktičko-metodičku teoriju i praksu u mlađim razredima osnovne škole uzimajući u obzir relevantne kriterijume; 6. projektuje i realizuje istraživanja iz oblasti didaktičko-metodičkih nauka; 7. pokazuje vještine timskog rada i prezentacijske vještine; 8. modifikuje postojeće nastavne modele (metode, tehnike, strategije učenja i poučavanja) prilagođavajući ih novim uslovima u praksi realizujući nastavu u mlađim razredima osnovne škole; 9. procjenjuje metodičku teoriju i praksu; 10. modifikuje elemente nastavnog procesa u mlađim razredima osnovne škole uzimajući u obzir relevantne teorije, te rezultate metodičkih istraživanja; 11. kritički analizira nastavne planove i programe, udžbenike i ostale izvore znanja; 12. kreira savremene metodičke modele – teorijski utemeljene i praktično upotrebljive primjere.