Metalurško-tehnološki fakultet

Završena Tehnologijada 2017

Studenti  Metalurško - tehnološkog fakulteta, u pratnji prof. dr Žarka Radovića, učestvovali su na "TEHNOLOGIJADI - 2017" .

TEHNOLOGIJADA je studentska, naučno-sportska manifestacija koja  okuplja studente fakulteta tehnološko-metalurškog  usmerenja iz: Beograda, Novog Sada, Bora, Leskovca, Kosovske Mitrovice, Podgorice, Zvornika, Banja Luke i Maribora. Ove godine, 56-ta Tehnologijada, održana je  22 - 26.05. 2017. god. na  Kopaoniku.

Tokom pet dana, studenti MTF-a su se  takmičili u različitim sportskim aktivnostima i kvizu znanja, gdje su osvojili II mjesto. Osim toga, studentkinje  Vučković Jovana i Đurović Dajana prezentirale su naučno-stručne radove iz oblasti biohemijskog inženjerstva i biotehnologije, koji su urađeni pod mentorstvom prof. dr Biljane Damjanović-Vratnica.

Poseban vid zahvalnosti  ekipi Metalurško-tehnološkog fakulteta  iz Podgorice, iskazan je kroz dodjelu pehara za fair play.