Marijana Blečić

mr Marijana Blečić

saradnik u nastavi mr | Filozofski fakultet

Marijana Blečić je rođena 29. 12. 1978 godine, Tripoly, Libija. Diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Nikšiću, Odsjek za predškolsko vaspitanje (9.87/10). Magistrirala na Odsjeku savremena socijalna politika i socijalni rad (9.50/10) Fakulteta političkih nauka u Podgorici. Angažovana je na različitim pozicijama u NVO Pedagoškom centru Crne Gore, međunarodnoj organizaciji Romski obrazovni fond i Savjetu Evrope. Publikacije: Priručnik za studentski volonterizam, PCCG i Roma Education Found, Podgorica, (koautorka), 2013; ...

Jedinica Program Tip Sem. Predmet P x GP V x GV L x GL

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2023SCOPUS
Dijana Vučković, Sanja Peković, Rajka Đoković, Marijana Blečić and Jovana JaninovićOpinions of Montenegrin University Students and Teachers about Plagiarism and its PreventionCentre for Educational Policy Studies Journal
2022SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Rajka Djokovic, Jovana Janinovic, Sanja Pekovic, Dijana Vuckovic and Marijana Blecic Relying on Technology for Countering Academic Dishonesty: The Impact of Online Tutorial on Students’ Perception of Academic MisconductSustainability
2022SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Marijana Blečić, Igor Lakić, Dijana Vučković, Sanja Peković, Božidar Popović and Rajka Đoković Student Values and Attitudes to Plagiarism in Montenegro. In: Bjelobaba, S., Foltýnek, T., Glendinning, I., Krásničan, V., Dlabolová, D.H. (eds) Academic Integrity: Broadening Practices, Technologies, and the Role of Students. Ethics and Integrity in Educational Contexts Springer, Cham.
2020SCOPUS
Dijana Vučković, Sanja Peković, Marijana Blečić & Rajka Đoković Attitudes towards cheating behavior during assessing students᾽performance: student and teacher perspectivesInternational Journal for Educational Integrity

Obavjestenja iz nastave