Razgovarano o osnaživanju saradnje Arhitektonskog fakulteta UCG i Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Dekanka Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Svetlana Perović razgovarala je sa  direktorkom Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, prof. dr Jelenom Atanacković Jeličić na, na onlajn sastanku koji je održan 15. marta 2021.  godine.

Na sastanku su konstatovane razne mogućnosti za unapređenje dosadašnje  saradnje.Dogovoreno je da se u narednom periodu  konkretnije angažuju obje strane  u procesu razvoja bilateralne saradnje,  realizacije zajedničkih projektnih aktivnosti, programa razmjene studenata i akademskog osoblja, i dr.

Sa Arhitektonskog fakulteta u Podgorici, na sastanku su učestvovali i prodekanka za međunarodnu saradnju, prof. dr Slavica Stamatović Vučković i prodekan za nauku, doc. dr Vladimir Bojković, dok je ispred novosadske visokoškolske institucije učestvovala i prof. dr Milena Krklješ.