UPIS KANDIDATA KOJI SU STEKLI PRAVO UPISA U I GODINU OSNOVNIH STUDIJA ZA STUDIJSKU 2023/24. GOD. NA METALURŠKO-TEHNOLOŠKOM FAKULTETU U I UPISNOM ROKU SE VRŠI U STUDENTSKOJ SLUŽBI FAKULTETA U TERMINIMA:

Petak 7. 7. 2023. od 12:00 - 16:00
Ponedeljak 10. 7. 2023. od 11:00-16:00

KANDIDATI SU OBAVEZNI DA DOSTAVE SLJEDEĆA DOKUMENTA:
1. Originalna diploma o položenom eksternom maturskom, odnosno stručnom ispitu;
2. Originalna svjedočanstva o završenim pojedinačnim razredima srednjeg obrazovanja;
3. Diploma “Luča” (ukoliko je diploma bodovana);
4. Kopija biometrijske lične karte; Po konkursu a za strance odgovarajuća lična isprava koja se izdaje u skladu sa posebnim propisom;
5. Diplomu (ili ekvivalentni dokument) o osvojenoj prvoj ili drugoj nagradi na državnom
takmičenju srednjoškolaca, organizovanom od strane ministarstva nadležnog za prosvjetu i nauku ili takmičenju većeg ranga. Po konkursu - diploma (ili ekvivalentni dokument) o osvojenoj prvoj ili drugoj nagradi na državnom ili međunarodnom takmičenju iz predmeta koji su od značaja za nastavak obrazovanja.
6. Strani državljanin podnosi i dokaz o poznavanju jezika na kome se izvode studije, izuzev u slučaju da je završio srednju školu na jednom od jezika koji su u službenoj upotrebi u Crnoj Gori.
7. Indeks SA UREDNO POPUNJENOM PRVOM STRANOM;
8. 2 fotografije (JEDNU ZALIJEPITI NA PREDVIĐENO MJESTO U INDEKSU, A DRUGU NA ŠV-OBRASCU);
9. 2 prijavna lista (ŠV-OBRASCA, KOJI SE MOGU KUPITI U KNJIŽARAMA I PREDAJU SE POPUNJENI).

UKOLIKO KANDIDAT, KOJI JE STEKAO PRAVO UPISA NA METALURŠKO-TEHNOLOŠKI FAKULTET, NE OBAVI UPIS U NAZNAČENOM VREMENSKOM PERIODU, SMATRAĆE SE DA JE ODUSTAO OD UPISA