Angažovanje studenata u Popisu stanovništva, domaćinstava i stanova

U skladu sa Zakonom o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova (“Sl.list Crne Gore” br.140/22) Popis stanovništva, domaćinstava i stanova u Crnoj Gori priprema, organizuje i sprovodi, Uprava za statistiku u saradnji sa drugim organima.

Javni oglasi raspisani su u svim jedinicama lokalne samouprave, za angažovanje učesnika/ca za sprovođenje Popisa stanovništva, domaćinstava i stanova, koji će se održati od 1 - 15. novembra 2023. godine.

Pozivaju se svi zainteresovani studenti  da se uključe u Popis stanovništva, domaćinstava i stanova, s obzirom da su ranija iskustva pokazala da su studenti veoma uspješno obavljali poslove popisivača/instruktora.

Prijavu za učesnike/ce u popisu kandidati/kinje mogu preuzeti na arhivi jedinica lokalne samouprave do 9. oktobra 2023. godine ili je preuzeti sa sajta Uprave za statistiku www.monstat.org.