Učešće Muzičke akademije na Danu otvorenih vrata UCG

Kancelarija za razvoj karijere i cjeloživotno učenje Univerziteta Crne Gore u saradnji sa Studentskim parlamentom UCG i ove godine je organizovala Dan otvorenih vrata Univerziteta Crne Gore i Sajam sezonskog zapošljavanja – Summer job 2024, u srijedu, 6. marta, u kampusu Univerziteta u Podgorici, u periodu od 10 do 16 časova. Budućim studentima su predstavljeni studijski programi za upis u I godinu osnovnih studija na 19 organizacionih jedinica Univerziteta Crne Gore među kojima je i Muzička akademija na Cetinju. Maturanti svih srednjih škola su imali priliku da sa nastavnicima Vedranom Marković, Natašom Popović, Aleksandrom Knežević i Žanom Lekić i predstavnicima studenata Ivom Vujošević, Reljom Ćetkovićem, Petrom Milačićem sa studijskog programa Opšta muzička pedagogija i Manjom Radoičić sa studijskog programa Izvođačke umjetnosti razmijene informacije o oblastima koje ih zanimaju, studijskim programima koji im se nude kao i zahtjevima prijemnog ispita koji je karakterističan za umjetničke fakultete.
U okviru "Dana otvorenih vrata" Univerziteta Crne Gore, Muzička akademija se ove godine predstavila i kratkim koncertnim programom kako bi zainteresovanim budućim studentima vjerodostojno predstavila svoje uobičajene aktivnosti. Tako su salu Univerzitetskog sportsko-kulturnog centra, pred uvaženim kolegama i maturantima srednjih muzičkih škola, ispunili zvuci studentske himne Gaudeamus Igitur i Ramsoovog kvarteta u izvođenju brass kvarteta studenata MA u sastavu: Vuk Kuč, Anica Bulatović i Miloš Seković, trube i Martina Kovačević, trombon kao i muzika Dmitrija Šostakoviča u izvođenju studentkinja druge godine osnovnih studija Amile Ašimović i Eme Vuković.