Nastavljeno testiranje talentovanih sportista

Sjajna saradnja Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje sa sportskim savezima, nacionalnim selekcijama i klubovima, nastavljena je ovih dana. Krajem prošle nedjelje na našem fakultetu, a u saradnji sa Rukometnim savezom Crne Gore, obavljena su mjerenja i testiranja mladih rukometnih reprezentativki (selekcija do 14 godina). Određivanje tjelesne kompozicije i eksplozivne snage naših najtalentovanijih mladih rukometašica omogućiće selektorima i trenerima da vide kakvo je trenutno stanje njihovih izabranica, te da ocijene njihov napredak nakon narednih mjerenja i testiranja.
Nakon mladih rukometašica, danas su na našem fakultetu obavljenja i mjerenja i testiranja mladih džudista Onogošta, uglavnom reprezentativaca u raznih starosnim kategorijama, od kojih neki nastupaju i u seniorskoj konkurenciji. U pitanju su takmičari koji imaju medalje sa evropskih kupova i balkanskih šampionata, te višestruki prvaci Crne Gore, koji ističu da će im naučno-istraživački pristup kroz saradnju sa Fakultetom za sport i fizičko vaspitanje pomoći da ostvare još bolje rezultate.