Posjeta delegacije Fakulteta zdravstvenih nauka Univerziteta na Primorskom iz Slovenije

Tročlana delegacija Fakulteta zdravstvenih nauka Univerziteta na Primorskom iz Slovenije, u sastavu Andreja Brecelj, vođa Odsjeka za naučnoistraživačku djelatnost i međunarodnu saradnju, Sanja Karas, vođa Odsjeka za studentska pitanja i Maja Šumanski Petrović, vođa Odjeljenja za opšte poslove  posjetili  su Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Nikšić. Posjeta je realizovana u sklopu međunarodne saradnje i projekta Erasmus + KA107.

- Izražavam zadovoljstvo što smo ugostili tročlanu delegaciju  renomiranog Univerziteta i Fakulteta iz Slovenije a koju je predvodila Andreja Brecelj koja je zadužena za međunarodnu saradnju na Fakultetu zdravstvenih nauka. Delegaciju smo upoznali sa organizacijom i načinom funkcionisanja naše ustanove, sa našim tehničkim osobljem kao i sa novim trendovima i planovima Fakulteta. Saslušali smo i primjere dobre prakse naših gostiju, dogovorili moguće zajedničke aktivnosti u narednom periodu. Važno je napomenuti da njihov Fakultet zdravstvenih nauka  realizuje programe iz oblasti zdravstvene njege, ishrane, kineziologije i fizioterapije što predstavlja jedintstven model funkcionisanja. Saradnja će se  odnositi na značajan broj zajedničkih aktivnosti u narednom periodu, kao što su razmjena nastavnika, studenata i tehničkog osoblja, učešće u zajedničkim projektima, i drugim sličnima aktivnostima, saopštio je prodekan za međunarodnu saradnju doc. dr Kosta Goranović.