Osvajač Mont Everesta odbranio diplomski rad na FSFV

Danas je na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje doplomirao Đorđije Đoko Vujičić, zaslužni sportista Crne Gore. Tematika kojom se bavio u završnom radu pod mentorstvom doc. dr Aldijane Nokić, se odnosila na efektivnost korektivnog vježbanja na posturalni status učenika u ranoj adolescenciji. Vujičić se  planinarenjem i alpinizmom bavi od malih nogu. Član je Gorske službe spašavanja i osvajač je brojnih planinskih vrhova širom svijeta. Najveći uspjeh mu je uspon na Mont Everest, zajedno sa klupskim drugovima Markom Blečićem i Dragutinom Šlagijem Vujovićem. Osvajač je takođe i mnogih odličja u planinarskim sportovima, naročito u planinarskoj orijentaciji, orijentiringu, sportskom penjanju i planinskom trčanju. Radi kao vatrogasac-spasilac u Službi zaštite i spašavanja - Nikšić.