Studenti FSFV Nikšić učestvovali na Međunarodnoj studentskoj sportskoj konferenciji

U periodu od 9.11 do 12.11 studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje po prvi put učestvovali su u Međunarodnoj studentskoj sportskoj konferenciji koja nosi naziv “Sportkonf”.
Sportkonf se tradicionalno održava na Zlatiboru i to u zimskom semestru svake godine, a glavni cilj joj je da okupi studente sportskih nauka iz cijelog regiona.
Naši studenti imali su priliku da se upoznaju sa kolegama koji dolaze sa kinezioloških fakulteta iz regiona i zajedno uče, razmjenjuju znanja i iskustva, druže se i slušaju sjajne predavače iz različitih domena sportskih nauka.
Istaknuti predavači na konferenciji i njihove teme bile su sledeće:
Dr Jelena Jovanović- “Gojaznost, zdravlje i fizička aktivnost”.
Doc dr Ivan Ćuk - “Novi trendovi u sportskoj dijagnostici: simbioza čovjeka i mašine”
MSc Jelena Aleksić: “Primjena video analize u sportu i rehabilitaciji”
MSc Hrvoje Vukoja: “10 ključnih koraka za prvih 100 klijenata”
MSc Pavle Varsaković: “Mogućnosti finansiranja projekata u sportu iz sredstava EU i međunarodnih fondova”.

Studenti našeg fakulteta inspirisani novim znanjem i iskustvima sa Zlatibora, željno iščekuju sledeću konferenciju u nadi da će se još veći broj studenata odazvati pozivu i učestvovati u ovom fantastičnom događaju.