Gost XXIX podkasta „Ključne riječi“ je bio prof. dr Stevo Popović

Gost XXIX podkasta „Ključne riječi“ je prof. dr Stevo Popović sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje.

U podkastu Centralne univerzitetske biblioteke prof. Popović je govorio o sportskim naukama i njihovom odnosu sa ostalim naučnim disciplinama i njihovom mjestu u društvu, o fizičkoj aktivnosti, sportu, opštem zdravlju, body mass-u i praćenju gojaznosti kod opšte populacije, zatim o autofagiji, njenoj naučnoj utemeljenosti i uticaju na dugovječnost, o aerobnom i anaerobnom režimu stvaranje energije, te o e-sportu i izazovima koji ga prate...

Urednik i voditelj je viši bibliotekar Ognjen Savić.

Podkast se realizuje u saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti; montažu potpisuje Blažo Tatar, produkciju Edin Jašarović

Razgovor sa prof. Popovićem možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: