28.05.2017

Organizovano antropometrijsko mjerenje fudbalera FK „Mladost“

Antropometrijsko mjerenje fudbalera Fudbalskog kluba Mladost iz Podgorice, koji je prošle godine bio šampion Crne Gore, a u tekućoj godini zauzeo treće mjesto sa istim brojem bodova kao prvoplasirana Budućnost i drugoplasirana Zeta i izborio učešće u kvalifakacijama za Ligu Evrope, organizovano je danas.

Mjerenja su realizovali profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore prof. dr Duško Bjelica, mr Jovan Gardašević i mr Ivan Vasiljević.

Mjerenje je realizovano sa Tanita vagom koja omogućava sportistima praćenje sa svim relevantnim parametrima. Tanita vaga radi na principu bioelektrične impedanse koja predstavlja brzu i neinvazivnu metodu za procjenu sastava tijela.

Na osnovu instaliranog softvera koji vaga posjeduje, fudbaleri Mladosti su imali na uvid procentualni sadržaj masti u strukturi tijela, kao i segmentnu analizu procenta masti, (procenat masti u lijevoj i desnoj ruci, kao i procenat masti u lijevoj i desnoj nozi). Fudbaleri su takođe dobili informacije o vrijednostima visceralnih masti i o procentualnim vrijednostima mišićne i koštane mase, kao i parametrima metabolizma, za svakog fudbalera. Osim navedenih parametara, takođe su izmjerene i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje nastaviće sa širenjem aktivnosti Dijagnostičkog centra i baze vrhunskih sportista koje će ubuduće mjeriti. Rezultate da kojih se dođe u Centru treba stručno sagledati i na osnovu njih dati smjernice za dalji rad sportista, klubova i saveza.

07.12.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje
Dodjela diploma svršenim studentima i proglašenje sportiste godine u izboru sportskih novinara. >>>

30.11.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Sve spremno za početak međunarodne sportske konferencije