14.08.2017

Antropometrijsko mjerenje muških kadetskih košarkaških reprezentacija Izraela i Rusije

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, u sklopu dijagnostičkog centra sa kojim raspolaže, je poslije mjerenja kadetskih košarkaških reprezentacija Crne Gore i Francuske, u subotu 12. avgusta, realizovao i mjerenje kadetskih košarkaških reprezentacija Izraela i Rusije, koje kao i naša i francuska reprezentacija učestvuju na Evropskom prvenstvu koje se u glavnom gradu Crne Gore održava od 11. do 19. avgusta.

ImageDijagnostika u sportu je fundamentalna nauka koja je pokretač vrhunskih rezultata i svaki uspješni sportski kolektiv trebalo bi da koristi bar neku vrstu dijagnostičkih alata za testiranje i evaluaciju sportista i precizno programiranje režima ishrane i usklađivanje sa određenim trenažnim programom.

Navedena mjerenja realizovali su doc. dr Milovan Ljubojević i mr Ivan Vasiljević, a stručni štab reprezentacija Izraela i Rusije je dobio uvid u procentualne vrijednosti masnog, koštanog i mišićnog tkiva, ukupnu količinu vode u organizmu, odnos između lijeve i desne strane tijela i parametre metabolizma, a reprezentativcima obje države su takođe izmjerene i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela. Sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje su izrazili zadovoljstvo realizovanim mjerenjima koja pružaju ključne informacije koje utiču na promjene trenažnih procedura, periodizacije treninga i multidisciplinarnog pristupa što je od posebnog značaja za mlade sportiste.

Dan, 15.08.2017.

20.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje džudistkinje Jovane Peković

15.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Na naučnom kongresu FIEP Europe profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje

14.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje ženskog rukometnog kluba Grude

12.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje džudista Danila Pantića i Nikole Gardaševića

11.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Jedanaesta knjiga iz edicije Laureati crnogorskog sporta

07.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje atletičarke Kristine Rakočević

02.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje ženskog rukometnog kluba Levalea u Nikšiću, 01.09.2017.

01.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Izašao je iz štampe septembarski broj međunarodnog naučnog časopisa „Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“

29.08.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje fudbalskih klubova superlige Kosova