24.08.2017

Antropometrijsko mjerenje muških kadetskih vaterpolo reprezentacija Grčke, Australije, Rusije i Crne Gore

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, u sklopu dijagnostičkog centra sa kojim raspolaže je u srijedu 23. avgusta, realizovao mjerenje kadetskih vaterpolo reprezentacija Grčke, Australije, Rusije i Crne Gore, koje se nalaze u Nikšiću koji će od 24. do 27. avgusta biti domaćin Mediteranskog prvenstva – COMEN CUP 2017, za vaterpoliste rođene 2000. i mlađe.

Image  Image  Image

Navedena mjerenja realizovali mr Rajko Milašinović i mr Ivan Vasiljević, a stručni štab svih izmjerenih reprezentacija je dobio uvid u procentualne vrijednosti masnog, koštanog i mišićnog tkiva, ukupnu količinu vode u organizmu, odnos između lijeve i desne strane tijela i parametre metabolizma. Sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje su izrazili zadovoljstvo realizovanim mjerenjima koja pružaju ključne informacije koje utiču na promjene trenažnih procedura i periodizacije treninga što je od posebnog značaja za mlade sportiste. Takođe naglašavaju da bi svaki uspješni sportski kolektiv trebalo da koristi bar neku vrstu dijagnostičkih alata za testiranje i evaluaciju sportista i precizno programiranje režima ishrane i usklađivanje sa određenim trenažnim programom.

20.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje džudistkinje Jovane Peković

15.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Na naučnom kongresu FIEP Europe profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje

14.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje ženskog rukometnog kluba Grude

12.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje džudista Danila Pantića i Nikole Gardaševića

11.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Jedanaesta knjiga iz edicije Laureati crnogorskog sporta

07.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje atletičarke Kristine Rakočević

02.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje ženskog rukometnog kluba Levalea u Nikšiću, 01.09.2017.

01.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Izašao je iz štampe septembarski broj međunarodnog naučnog časopisa „Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“

29.08.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje fudbalskih klubova superlige Kosova