Antropometrijsko mjerenje džudista Danila Pantića i Nikole Gardaševića

Centar za dijagnostiku Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore je danas 12. septembra ugostio stipendiste Crnogorskog olimpijskog komiteta džudiste Danila Pantića i Nikolu Gardaševića koji su na ubjedljiv način stigli do zlatnih medalja na nedavno završenom Balkanskom seniorskom prvenstvu koje je održano u Skoplju. U dijagnostičkom centru koji je akreditovan od strane Ministarstva nauke i sistematizovan od strane Univerziteta Crne Gore kao naučnoistraživačka institucija, obavljeno je detaljno antropometrijsko mjerenje sa svim relevantnim parametrima. Na osnovu inovativnog instrumenta Tanita vage džudisti su imali uvid u procentualni sadržaj masti u strukturi tijela, kao i segmentnu analizu procenta masti, (procenat masti u lijevoj i desnoj ruci, kao i procenat masti u lijevoj i desnoj nozi. Na osnovu dodatnog softvera koji dijagnostički centar takođe posjeduje, dobijene su i informacije o procentualnim vrijednostima mišićne i koštane mase, kao i parametrima metabolizma. Osim navedenih karakteristika, naši reprezentativci su testirani i na Podoskopu, instrumentu za plantarnu analizu stopala.

Navedena mjerenja su realizovali doc. dr Danilo Bojanić i mr Ivan Vasiljević, i saopštili da će nastaviti sa proširenjem aktivnosti Dijagnostičkog centra i baze sportista koji su stipendirani od strane Crnogorskog olimpijskog komiteta jer dobijeni podaci omogućavaju precizno programiranje režima ishrane i usklađivanje sa određenim trenažnim programom, a navedena mjerenja pružaju ključne informacije koje utiču na promjene trenažnih procedura i periodizaciju treninga.

Image

08.02.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Mjerenje morfoloških dimenzija Ženske seniorske košarkaške reprezentacije Crne Gore

16.02.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje