TRANSIT takmičenje za najbolji master/magistarski rad

Pozivamo studente koji su u protekloj studijskoj godini (2022/23) odbranili master/magistarski rad iz oblasti obnovljivih izvora energije i/ili održivosti, da učestvuju u takmičenju za najbolji rad, koje organizuje projekat TRANSIT. Više informacija o projektu možete pronaći na veb stranici: https://transitproject.eu/. Ovaj projekat ima za cilj pružanje obuka i programa prekvalifikacije za sadašnje i buduće generacije, a finansiran je u okviru programa Horizon Europe. Takođe, projekat TRANSIT organizuje takmičenje za najbolji master/magistarski rad i stoga traži rad koji pruža efikasno, inovativno, kreativno i realno rješenje identifikovanog problema/teme u vezi sa obnovljivim izvorima energije i/ili održivošću. Učesnici se pozivaju da prezentuju rješenje u kratkom obrascu za prijavljivanje (u prilogu), ističući najvažnije rezultate i zaključke master rada su: inovativnost, originalnost prezentovane teme, uticaj rješenja identifikovanog problema/teme u master radu na krajnje korisnike, kao i broj subjekata koji su podržali master rad (ako ih ima). Nagrada za najbolji master rad biće dodijeljena studentu na nacionalnom nivou (TRANSIT trofej za nacionalno takmičenje i novčana nagrada od 300 eura). Najbolji master rad će biti uključen u međunarodno takmičenje na kome pobjednik dobija TRANSIT trofej za međunarodno takmičenje i novčanu nagradu od 1000 eura. Takmičenje je otvoreno do 10. maja 2024. godine.