Radovi profesora sa Fakulteta likovnih umjetnosti na izložbi u Malagi

Izložba AXIS MEDITERRANEAN — na kojoj učestvuju profesori Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje Univerziteta Crne Gore:

Adela Zejnilović, Ana Matić, Ivana Radovanović, Jovo Petričević, Lidija Nikčević, Nataša Đurović, Marija Kapisoda, Maja Šofranac, Marko Marković, Milena Jovićević, Maša Mušikić, Milutin Darić, Ratko Odalović, Predrag Milačić, Sandra Đurović, Suzana Pajović, Vesna Bošković, Vladimir Đuranović, Zdravko Delibašić i Željko Reljić, biće otvorena 14. Aprila u prostoru Laboratory of Experimentation Fakulteta likovnih umjetnosti Univerziteta iz Malage.

Izožba je rezultat saradnje između fakulteta Španije i Crne Gore, kroz program Erasmus + sa ciljem uspostavljana dijaloga u mediteranskom prostoru kroz savremenu umjetnost.

Fakultet likovnih umjetnosti istovremeno realizuje i projekat Re-Imagining the Mediterranean Space sa Fakultetom likovnih umjetnosti iz Lisabona, u sklopu kojeg je održana izložba u Lisabonu u prostoru Cistijerna od 17. februara do 17. marta 2023., godine.

Saradnje između Crne Gore, Portugala i Španije, koje se uspostavljaju ovim akademskim umjetničkim projektima, imaju za cilj stvaranje platforme koja bi bila otvorena za uključivanje budućih partnerstava na Mediteranu. Konkretni cilj ovih projekata je generisanje zajedničkih izložbi i publikacija, koje su nastale kao rezlutat umjetničko-istraživačkog i nastavnog procesa koji doprinosi umrežavanju, promociji internacionalizacije i multikulturalnog diskursa.