Na Izložbi „Savremena crnogorska skulptura“ dobitnik nagrade saradnik u nastavi Fakulteta likovnih umjetnosti Adin Rastoder

U galeriji JU “Umjetnička kolonija” Danilovgrad, u srijedu, 12. jula otvorena je tradicionalna izložba “Savremena crnogorska skulptura” na kojoj je prikazano 26 radova. Izložbu je otvorila istaknuta istoričarka umjetnosti i autorka predgovora u katalogu, Milica Radulović.

Po izboru regionalnog stručnog žirija izdvojila su se tri rada: “Šlem” Željka Reljića prof. mr.na studijskom program Vajarstvo Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje, “Identitet” Nikole Balevića i “Ćuk”, nagrađena skulptura Adina Rastodera saradnika u nastavi Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje. Nagradu koja nosi ime poznatog crnogorskog vajara Draga Đurovića , uz skroman novčani iznos i Povelju akademskom vajaru, Rastoderu je dodijelio predsjednik Opštine Danilovgrad, Aleksandar Grgurović.