Predavanje iz konzervacije i restauracije gostujućeg saradnika iz Krakova

U okviru Erasmus+ programa medjunarodne saradnje u mobilnosti na Fakultetu likovnih umjetnosti boravi Filip Domenik Pelon, saradnik u nastavi na Žan Matejko akademiji umjetnosti u Krakovu, Poljska.  Filip Pelon će održati predavanje za studente i kolege iz oblasti konzervacije i restauracije u četvrtak 9. maja u 10h u učionici A005.

Tema prezentacije je istorija i interdisciplinarni pristup konzervaciji raznovrsnih gotičkih predmeta sa prostora Malopoljske od pojedinačne panelne slike do složenih remek djela kao što je Oltar Veit Stoss. Prezentacija će obuhvatiti karakteristične tehnike i tehnologije korišćene u regionu Malopolja za stvaranje polihromnih objekata u gotičkom periodu, kao i njegovu istoriju i istoriju konzervacije i metode istraživanja.