Studenti FLU na praksi pomagali mališanima da naprave novogodišnje ukrase

Studenti Fakulteta likovnih umjetnosti sa Cetinja sa asistentkinjom Ivanom Radovanović imali su prvi put praksu iz  Metodike likovnog vaspitanja u predškolskoj ustanovi „Leptirići“.

"Obično su studenti do sada imali obavezu prakse u Srednjoj likovnoj školi, ali od ove godine je obuhvaćen, u okviru Metodike likovnog vaspitanja, i predškolski uzrast i osnovne škole", objašnjava Radovanović.

Djeca dvije starije vaspitne grupe vrtića su, dodaje ona, podstaknuti studentima i zajedno sa njima, pravili novogodišnje ukrase za jelku i novogodišnje čestitke, kao mali pomoćnici Djeda Mraza.

"Naučili su da prave domaću glinu, ukrašavaju modlicama oblikovane ukrase za jelku prirodnim materijalima i otiskujući pečatima od krompira novogodišnje čestitke. Djeca su, uz zvuke novogodišnjih pjesama, i uz druženje, dali svojoj kreativnosti pravi izraz", kaže Radovanović.