Razgovarano o saradnji sa Istorijskim institutom u Beogradu

Prof. dr Veselin Mićanović, prorektor za nastavu Univerziteta Crne Gore i v.d. direktora Istorijskog instituta Crne Gore posjetio je Istorijski institut Beograd i sastao se sa prof. dr Aleksandrom Rastovićem, direktorom beogradskog Instituta.

U razgovoru je bilo riječi o nastavku saradnje dva instituta koja imaju tradicionalno dobru naučnu i istraživačku saradnju. Razmatrano je i organizovanje zajedničkih naučnih skupova, mogućnost rada na zajedničkim projektima kao i predavanja saradnika oba instituta.

Istorijski institut Beograd od osnivanja, 1947. godine, izučava ekonomsku, društvenu, političku, i kulturnu istoriju srpskog naroda, kao i njegove veze sa južnoslovenskim i ostalim balkanskim narodima, i da istovremeno unapređuje sve grane istorijske nauke.