Održana panel diskusija

U okviru bilateralnog projekta Kolektivno pamćenje i revizionizam Spomenici NOB - a u Jugoslaviji na primjeru Ljubljane i Podgorice, koji realizuju Istorijski institut UCG i Filozofski fakultet Univerziteta u Ljubljani, u utorak, 12. septembra 2023. godine, u Biblioteci Istorijskog instituta, održana je panel diskusija.

Na početku panel diskusije, učesnicima/-ma se obratila dr Dragana Kujović, v. d. direktorica Istorijskog instituta UCG. Potom je predstavljeno izlaganje prof. dr Petera Mikše Usoda spomenikov v Ljubljani v 20. stoletju: Je Ljubljana mesto brez spomina?

U diskusiji su učestvovali prof. dr Bojan Balkovec, prof. dr Božo Repe, dr Božidar Flajšman (Filofofski fakultet Univerziteta u Ljubljani), dr Olga Pelcer Vujačić, dr Ivan Laković, mr Božena Miljić, dr Slavko Burzanović, dr Tatjana Koprivica (Istorijski institut UCG), mr Magdalena Radunović (JU Muzeji i galerije Podgorice) i Borivoje Banović (UBNOR Podgorica).