Mobilnost dr Olge Pelcer-Vujačić u okviru ERASMUS + programa

Dr Olga Pelcer-Vujačić je, u okviru Erasmus + programa EP-KA1-HE-INT-STAFF-2022 realizovala Teaching mobility na Seminar für Alte Geschichte und Epigraphik u okviru Zentrum für Altertumswissenschaften Filozofskog fakulteta Universiteta u Heidelbergu, u periodu 06. do 17. novembra 2023. godine. Mobilnost je realizovana na poziv dr Christiana Witschela, profesora na katedri za rimsku istoriju i latinsku epigrafiku.

Olga Pelcer-Vujačić je studente/-kinje osnovnih, magistarskih i doktorskih studija upoznala sa arheološkim lokalitetima, antičkom istorijom i epigrafikom rimske provincije Dalmacije i današnje Crne Gore kroz seriju razgovora i predavanja Epigraphic culture of Dalmatia in Imperium Romanum.

Tokom boravka u Hajdelbergu, Pelcer-Vujačić je učestvovala i u radu na tekućim projektima sa Berlin-Brandenburškom i Hajdelberškom Akademijom.

Realizacija mobilnosti predstavlja nastavak dobre saradnje Univerziteta Crne Gore i Univerziteta u Hajdelbergu.