Posjeta ambasadora Republike Sjeverne Makedonije Istorijskom institutu UCG

Direktor Istorijskog instituta Univerziteta Crne Gore, dr Radenko Šćekić, primio je u zvaničnu posjetu ambasadora Republike Sjeverne Makedonije u Crnoj Gori Nj. E. prof. dr Zećira Ramčilovića.

U sadržajnom i konstruktivnom razgovoru, razmijenjena su iskustva srodnih institucija dvije države. Iskazana je obostrana želja ka inteziviranju saradnje Istorijskog instituta UCG sa Institutom za nacionalnu istoriju u Skoplju.

Takođe, razmijenjena su mišljenja, kako iz sfere nauke i obrazovanja tako i društvena, demografska, politička pitanja dvije prijateljske države. Ambasador Ramčilović, kao istoričar po struci, iskazao je zainteresovanost za naučni život u Istorijskom institute UCG, naučni kadar i izdanja. Dogovorena je dalja saradnja na obostranu korist ustanova dvije prijateljske države.