Posjeta akademika Borozana Istorijskom institutu

Akademik prof. dr Đorđe Borozan upriličio je posjetu Istorijskom institutu UCG. Direktor Istorijskog instituta dr Radenko Šćekić je iskazao posebno zadovoljstvo posjetom akademika Borozana i istakao njegov doprinos razvoju istoriografije u Crnoj Gori i aktivnostima CANU u tom pogledu. Akademik Borozan, kao nekadašnji direktor Istorijskog instituta, pozdravio je imenovanje dr Radenka Šćekića i poželio sreću i uspjeh u radu. Izražena je obostrana želja u pravcu inteziviranja institucionalne saradnje CANU i Istorijskog instituta UCG, kao najstarije naučne ustanove u Crnoj Gori. U tom cilju će se nastaviti saradnja na nastavku projekta pisanja tomova Istorije Crne Gore i Monumenta Montenegrina Vatikana, al ii brojnih drugih.