Mobilnost mr Danila Kalezića u okviru CEEPUS programa

Mr Danilo Kalezić je, u okviru CEEPUS programa (M-SK-1315-06-2324-M-178676 - Shared History of Central Europe) 2022 realizovao Teaching mobility na Karlovom univerzitetu u Pragu, u periodu 19. do 29. februara 2024. godine.

Nastavna mobilnost je realizovana na poziv dr Jan Zdichynec, profesora na katedri za istoriju Fakulteta za obrazovanje i Fakulteta umjetnosti Karlovog univerziteta.

Danilo Kalezić je održao dva predavanja tokom kojih je studente osnovnih i magistarskih studija upoznao sa istraživanjem demokratizacije Zapadnog Balkana, uz poseban fokus na miješanje trećih strana u izborne procese kao i odnosa država nastalih nakon raspada Jugoslavije sa Rusijom.

Tokom boravka u Pragu, Danilo Kalezić je imao niz sastanaka sa ostalim akademskim osobljem a posjetio je i Akademije nauka Republike Češke.

Realizacija mobilnosti predstavlja nastavak dobre saradnje Univerziteta Crne Gore i Univerziteta u Pragu.