Споразум о научној, културној и просвјетној сарадњи са Историјским институтом Београд

Istorijski institut Univerziteta Crne Gore i Istorijski institut Beograd potpisali su Sporazum o naučnoj, prosvjetnoj i kulturnoj saradnji. Sporazum su potpisali prof. dr Aleksandar Rastović, direktor Istorijskog instituta Beograd i dr Radenko Šćekić, direktor Istorijskog instituta Univerziteta Crne Gore. Ovim Sporazumom uređuju se osnove za zajedničku organizaciju i realizaciju naučnih, kulturnih, izdavačkih i drugih aktivnosti, projekata i programa iz oblasti nauke, prosvjete, i kulture. Prethodni protokoli su potpisani 2011. i 2021. godine.