Posjeta prof. dr Dejana Jovića Istorijskom institutu UCG

Prof. dr Dejan Jović sa Fakulteta političkih znanosti iz Zagreba je posjetio Istorijski institut UCG i tom prilikom poklonio nekoliko svojih knjiga. Takođe je prihvatio da bude  uvodničar na naučnoj konferenciji u organizaciji Istorijskog instituta „Ustav 1974 – pet decenija kasnije“, održanoj 24. aprila u sali Rektorata UCG. Autor je više knjiga: “Jugoslavija: država koja je odumrla” (objavljena i u Sjedinjenim Američkim Državama), “Rat i mit: politika identiteta u suvremenoj Hrvatskoj”, „Uvod u Jugoslaviju“ i urednik pet zbornika. Njegova ekspertiza fokusira se na pitanja Jugoslavije i njen raspad, tranziciju post-jugoslavenskih država. Doktorirao je na Londonskoj školi ekonomije (London School of Economics). Jović je predavač na studijima za političke znanosti na Sveučilištu u Stirlingu (Škotska), direktor Centra za proučavanje evropskog susjedstva (Centre for European Neighbourhood Studies) na Sveučilištu u Stirlingu, posebni savjetnik ministra  vanjskih poslova (i evropskih integracija) u Hrvatskoj, predsjednik Upravnog odbora Instituta za razvoj i međunarodne odnose (IRMO).