Stipendije njemačke Fondacije „Deutsche Bundesstiftung Umwelt“

Program stipendiranja njemačke Fondacije „Deutsche Bundesstiftung Umwelt“ (DBU) za mlade diplomce i istraživače u oblasti zaštite životne sredine.

DBU stipendija obuhvata istraživački boravak, tj. boravak u cilju usavršavanja u institucijama (univerziteti, istraživački instituti, agencije za zaštitu životne sredine i zaštitu prirode, preduzeća i udruženja) u SR Njemačkoj. Takođe, organizovan je i prateći program koji obuhvata kurs njemačkog jezika, seminare i učešće na ljetnjoj akademiji.

Stipendija se odnosi na vremenski period od najmanje 6 mjeseci, (a najduže 12 mjeseci) i iznosi 1.250 evra mjesečno.

U dodatku je flajer na njemačkom i engleskom jeziku. Dodatne informacije u vezi sa zahtjevima za apliciranje možete naći na linku1 i linku2.

Ovogodišnji rok za prijave je 01. avgust (početak stipendije: februar 2019. godine). Intervjui sa kandidatima iz Crne Gore su planirani u septembru 2018. godine u Beogradu.

Za dodatna pitanja se možete obratiti direktno Fondaciji DBU (gospođa Christiane Grimm):

Christiane Grimm

Deutsche Bundesstiftung Umwelt