Konkurs za studente sa Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje

Luštica Development AD

raspisuje interni
za studente sa Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje

Luštica Bay se nalazi u zalivu Trašte i pripada oblasti poluostrva Luštica, jednog od najočuvanijih prirodnih dragulja crnogorske obale. Projekat je smješten u zaleđu visokih planinskih masiva, uz samu obalu otvorenog mora. Čist vazduh, kristalno bistre vode Jadrana i netaknuta prirodna ljepota uz savršen spoj tišine i aktivnog načina života, recept su za potpuno drugačiji način života.

Cilj Luštice Bay je da zasnuje jedinstvenu, samoodrživu zajednicu, čiji će stanovnici moći da stvore dom koncipiran na osnovu životnog stila kakav sami žele da žive. Kombinujući ljepote Crne Gore sa iskustvom kompanije Orascom Development u stvaranju luksuznih destinacija, koje se fokusiraju na prirodu koja nas okružuje, ovaj projekat pruža temelje za zajednicu koja će rasti na prirodan način.

Luštica Bay je planirana da postane održiv, funkcionalan i moderan grad. Dizajnirana da se uklopi u okruženje, postaće stalni dom za nekoliko hiljada stanovnika. Kompleks će nuditi mnogobrojne usluge svojim stanovnicima, poput hotela i drugih sadržaja - pružajući tako privatnost i mir, ali i sve prednosti urbanog života. Luštica Bay je skrivena oaza koja predstavlja savršenu sponu sa ostatkom Crne Gore.

Više informacija na: http://www.lusticabay.com/hr/home

Pozivamo studente Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje, da uzmu učešće na likovnom konkursu, i da predlože svoje radove za izložbu koja će se održati u toku ljetnje sezone 2018. godine, u marina naselju u Luštici Bay.

Uzeći u obzir promovisanje i isticanje vrijednosti koje zastupamo, predviđene su tri teme na kojima možete aplicirati sa svojim radovima:

1. Luštica (Priroda)
2. Luštica (Ljudi)
3. Luštica (More)

Za predložene teme biće ustanovljene tri ravnopravne nagrade u visini od po 800 EUR, koje uključuju otkup pobjedničkih dijela. Nagrade će odabrati žiri u sastavu:

1. mr Ratko Odalović, dekan FLU

1. mr Zdravko Delibašić, prodekan za nastavu FLU
  2. 3. Carrie Mathieson, Direktor Ljudskih Resursa, Luštica Development AD

Pored novčanih nagrada za 3 pobjednika, biće dodijeljen i vikend u hotelu The Chedi Luštica Bay, za pobjednika kojeg će odabrati predstavnik kompanije Luštica Development AD.

Odabir radova kao i selekciju postavke prethodno će uraditi komisija sa Fakulteta likovnih umjetnosti u sastavu:

1. mr Draško Dragaš, prodekan za finansije FLU
  2. mr Marko Marković, prodekan za međunarodnu saradnju FLU
  3. Carrie Mathieson, Direktor Ljudskih Resursa, Luštica Development AD

Pravo za učešće na konkursu imaju aktivni student Fakuteta likovnih umjetnosti Cetinje na svim nivoima studija.

Konkurs se odnosi na radove nastale isključivo u 2D - dvodimenizonalnim tehnikama (slika, crtež, grafika, digital print, fotografija).

Na konkursu je moguće učestvovati sa najviše tri rada, čija dimenzija ne smije preći 200 cm (duža strana formata).

Rok za dostavljanje radova: 25. maj 2018.

Radove možete dostaviti na Fakultetu likovnih umjetnosti Cetinje (dekanat).

Na poleđini rada navesti ime i prezime autora, tehniku, dimenzije i kategoriju za koju konkurišete.

Luštica Development preuzima troškove tehničke pripreme radova, prevoza radova i odabranih učesnika i organizacije izložbe.

Datum izložbe biće naknadno određen.