Obogati studentske dane iskustvom studiranja u inostranstvu!

U susret pripremi za prijavu na objavljene konkurse u okviru Erasmus+ programa mobilnosti, Ekonomski fakultet u Podgorici u saradnji sa Centrom za međunarodnu saradnju Ekonomskog fakulteta organizuje Mobility day. Cilj ovog događaja je da akademsko osoblje i studenti na jednom mjestu dobiju sve važne informacije koje se odnose na način prijave i realizaciju ovih programa.

Pridruži nam se i saznaj kako da izađeš iz zone komfora i konkurišeš za dobijanje stipendije koja će ti omogućiti da semestar provedeš na fakultetu u inostranstvu. Vaše kolege koje su bile na programima razmjene podjeliće svoje iskustvo i odgovoriće na sva Vaša pitanja koja se odnose na mobilnost akademskog osoblja i studenata. Neka od tih pitanja su:

• Gdje se objavljuju konkursi za dobijanje stipendija?
  • Koja dokumenta je potrebno da pripremiš kada apliciraš za stipendiju?
  • Kako da znaš koje ispite možeš da prijaviš za polaganje, dok si na studijama u inostranstvu?
  • Koji je postupak priznavanja ocjena sa ispita položenih na studijama na stranom fakultetu?
  • Otrkrij zašto svi oni koji imaju iskustvo sa programima mobilnosti apliciraju za dobijanje stipendije već naredne studijske godine?
  • Šta je najveća vrijednost programa razmjene?

Prvi korak za realizaciju tvoje razmjene počinje u utorak, 19. marta u 10.00 sati u sali Mediteran.

Prezentacija programa mobilnosti održaće se po Agendi koju možete naći ovdje.

Dobro došli!