Studenti Ekonomskog fakulteta u studijskoj posjeti institucijama EU U Briselu

Na inicijativu profesora i studenata našeg fakulteta sa smjera Evropske ekonomske integracije, po drugi put realizovana je studijska posjeta institucijama EU u Briselu, u čijoj organizaciji i realizaciji su aktivno učestvovali.

Poslije višemjesečnih priprema, studenti III i IV godine Ekonomskog fakulteta, kao i Pravnog fakulteta i Fakulteta političkih nauka, učestvovali su u julu ove godine na takmičenju o poznavanju EU i crnogorskog procesa evropskih integracija, koje je realizovano na Ekonomskom fakultetu. Uz podršku Delegacije EU u Crnoj Gori i EU info centra, 16 najboljih su, tim povodom, sa prof. dr Gordanom Đurović, putovali u Brisel u periodu 18.-22. septembra ove godine.

Intenzivni trodnevni program posjete, koji je pripremio EU info centar, sastojao se od posjete institucijama EU (Evropska služba za spoljne poslove, Evropska komisija i Evropski parlament), Misiji Crne Gore pri EU i Ambasadi Crne Gore u Belgiji, posjete think-thank organizacijama SWP i European Stability Initiative.

Studenti su imali obuhvatan program prezentacija sa predstavnicima EU institucija na teme politike proširenja, procesa pristupanja, IPA nacionalnih i regionalnih fondova, politike dobrosusjedstva, značaja regionalne saradnje na Zapadnom Balkanu, lobiranja u EU, a poseban dio razgovora bio je posvećen pregovorima u oblasti vladavine prava i zaštite životne sredine. Posebno iskustvo bila je posjeta crnogorskoj Misiji pri EU, gdje je organizovan razgovor sa ambasadorom Bojanom Šarkićem (EU). Svi razgovori praćeni su  živom diskusijom i mnogobrojnim pitanjima studenata.

Dio posjete imao je i turistički karakter, kada su studenti obišli Atomijum i popularne lokacije u starom jezgru Brisela.

23.10.2017 Ekonomski fakultet

Stručna praksa za studente Ekonomskog fakulteta

23.10.2017 Ekonomski fakultet

Konkurs za Program stipendija njemačke privrede

20.10.2017 Ekonomski fakultet

Prof. dr Nikola Milović dekan Ekonomskog fakulteta otvorio XII Kongres računovođa i revizora Crne Gore

20.10.2017 Ekonomski fakultet

Manifestacija "Ekokult" - Dan društvene odgovornosti

17.10.2017 Ekonomski fakultet

Prijave za projekat "Speak & sell"

16.10.2017 Ekonomski fakultet

Ekonomski fakultet Univerziteta Crne Gore dio mreže ekonomskih fakulteta regiona

13.10.2017 Ekonomski fakultet

Dekan prof. dr Nikola Milović - Međunarodna akreditacija EFMD sledeći korak razvoja Ekonomskog fakulteta

12.10.2017 Ekonomski fakultet

Poslednji ispit do kraja studija studijska 2017/2018.

09.10.2017 Ekonomski fakultet

Studenti koji su stekli uslov da pređu u budžetski finansirane studente u studijskoj 2017/2018.

04.10.2017 Ekonomski fakultet

KONAČNA RANG LISTA kandidata prijavljenih na konkurs za upis na postdiplomske magistarske akademske studije u studijskoj 2017/18. godini