Dekanka maturantima: Preduzetnički i inovativni duh usmjeravaju studente na Metalurško-tehnološki fakultet

Dragi studenti, biranjem ovog Fakulteta napravili ste pravi izbor ako imate radoznao i inovativan duh. Znanje koje možete ovdje steći kvalifikovaće vas za uspješan rad u oblastima dizajniranja i primjene inženjerskih materijala, projektovanja tehnologija, optimizacije proizvodnih procesa, zaštite životne sredine. Zavisno od izbora uže oblasti, možete postati stručnjaci Imageza procesnu i prerađivačku metalurgiju, oblasti metala i legura, organskih i neorganskih tehnologija i proizvoda, hemijskog inženjerstva, zaštite životne sredine.

Živimo u dobu ekspanzije novih materijala, kombinovanih sa potrebama zelene ekonomije i zaštite životne sredine. U tome leži budućnost čovječanstva. Biranjem ovog Fakulteta, stvarate prilike da se priključite timovima koji nose tehnološku budućnost izučavanjem kompozitnih i funkcionalnih materijala, superčvrstih i „pametnih“ legura, novih organskih i neorganskih proizvoda u raznim privrednim granama.

Ako želite tu vrstu iskustava i ako mislite da imate preduzetnički i inovativni duh, onda ste na pravom mjestu.

Dekan, prof. dr Mira Vukčević

Korisni linkovi:

- Linkovi za informacije o upisu na Univerzitet Crne Gore

- Potreba za inženjerima u industriji preporuka za Metalurško-tehnološki fakultet

- Uslovi upisa nove generacije studenata na Metalurško-tehnološkom fakultetu Univerziteta Crne Gore