16.10.2017

Dani italijanskog jezika na Filološkom fakultetu

Povodom obilježavanja 17. Nedjelje italijanskog jezika u svijetu, koja traje od 16-22. oktobra, a ove godine ima za temu italijansku kinematografiju, Studijski program za italijanski jezik i književnost organizuje na Filološkom fakultetu u Nikšiću više aktivnosti u cilju približavanja italijanskog jezika, kulture i filma crnogorskoj publici, a posebno mladim generacijama.

•  U utorak, 17. oktobra, u holu fakulteta biće otvorena izložba panoa/postera na temu italijanskog filma. Izložba je organizovana u saradnji sa Udruženjem nastavnika italijanskog jezika Crne Gore, a biće prikazani radovi učenika osnovnih i srednjih škola iz više crnogorskih gradova, kao i studenata italijanskog jezika.
  • U srijedu, 18. oktobra u 10 h na Filološkom fakultetu gostovaće prof. Marija Rita Liuni sa Univerziteta za strance „Dante Aligijeri“ u Ređo Kalabriji, koja će studentima Filološkog fakulteta predstaviti svoj Univerzitet i mogućnosti za mobilnost i stipendije koje im se pružaju.
  • U četvrtak, 2. novembra u 12 h na Filološkom fakultetu gostovaće direktor Italijanskog kulturnog centra u Beogradu, g. Davide Skalmani, koji će održati predavanje o književnosti i filmu, kao i o oblicima promocije italijanske kulture u svijetu.

Pored toga, u organizaciji Italijanske ambasade u Podgorici, u bioskopu Delta Sitija u Podgorici od 17. do 20. oktobra biće prikazani italijanski filmovi novije produkcije, sa početkom u 19.30. Ulaz je slobodan.

22.06.2018 Filološki fakultet

Olga Vojičić-Komatina na Humboltovom univerzitetu u Berlinu

14.06.2018 Filološki fakultet

Potpisan Sporazum o saradnji Filološkog fakulteta u Nikšiću i Filološkog fakulteta u Skadru

14.06.2018 Filološki fakultet

Petar Božović i Nataša Jovović na Humboltovom univerzitetu u Berlinu

08.06.2018 Filološki fakultet

Profesorice Filološkog fakulteta u Marburgu

06.06.2018 Filološki fakultet

ПРЕДАВАЊЕ О РЕАЛИЗМУ КОРНЕЛИЈА КВАСА

01.06.2018 Filološki fakultet

Julija Jaramaz na seminaru "Nastava i učenje zasnovano na istraživanju"

30.05.2018 Filološki fakultet

Radionice u Gimnaziji

23.05.2018 Filološki fakultet

Predstavljena knjiga Ranka Bugarskog "Govorite li zajednički?"

17.05.2018 Filološki fakultet

Profesorica Nikčević-Batrićević u Poljskoj