U okviru Erasmus+ programa održano gostujuće predavanje prof. Nikola Robera sa Univerziteta u Grenoblu

Prof. Nikola Rober (Nicolas Robert), koordinator za međunarodnu saradnju Univerzitetskog tehnološkog instituta Valens (IUT Valence) Univerziteta u Grenoblu, održao je 7. aprila gostujuće predavanje na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru. U okviru predavanja „Međukulturni menadžment u turizmu“, prof. Rober ukazao je na razlike u poslovnim kulturama u razlicitim evropskim zemljama, kao i na znacajne aspekte inter-kulturalne komunikacije u savremenom poslovanju.

Nakon predavanja, prof. Rober održao je Wine tasting sesiju, u okviru koje su studenti imali priliku da degustiraju različita francuska vina iz regiona Rhone-Alpes, kao i da razumiju značajne vinske pojmove i nauče osnove degustacije i procjene vina.

Ovo predavanje samo je jedna u nizu aktivnosti intenzivne međunarodne saradnje Fakulteta za turizam u Kotoru sa Univerzitetskim tehnološkim institutom Valens, u okviru koje se realizuje i Erasmus+ mobilnost studenata i osoblja.