Profesori Fakulteta za turizam i hotelijerstvo objavili više poglavlja u monografiji "Springer"

Prof. dr Đurđica Perović i doc. dr Duško Vujačić, objavili su kao autori i koautori, ukupno pet poglavlja u prestižnoj monografiji Springer, pod naslovom "Speleologija Crne Gore".

Prof. dr Perović je u poglavlju u kom je prvi autor, obrađivala speleološke objekte u Crnoj Gori, kao turističke motive.

U drugom poglavlju, sa kolegom Vujačićem je kao koautor, učestvovala u izradi poglavlja "Zaštićeni speleološki objekti na teritoriji Crne Gore". Takođe, prof. Perović je sa koleginicom Mijanović, učestvovala kao koautor i u izradi trećeg poglavlja u ovoj monografiji, pod naslovom "Arheološka proučavanja pećina u Crnoj Gori".

Doc. dr Duško Vujačić je u poglavlju "Zaštićeni speleološki objekti na teritoriji Crne Gore", u kom je prvi autor, obradio listu zaštićenih speleoloških objekata. U drugom poglavlju, sa koleginicom Perović, kao koautor je učestvovao u izradi poglavlja "Speleološki objekti kao turistički motivi"