Završeno snimanje kratkog filma Sklonište u okviru projekta Shoot your film

Završeno snimanje kratkog filma Sklonište u okviru projekta <span class="CyrLatIgnore">Shoot your film</span>

Prošlog vikenda završeno je snimanje kratkog filma SKLONIŠTE, u Crnoj Gori. SKLONIŠTE je jedan od dva pobjednička filmska projekta razvijana u okviru “Shoot your film! (comprehensive guide to low-budget filmmaking)” laboratorija.

Film je razvijan kroz prethodne tri radionice “Scriptwriting Lab”, „Pitching Lab“ i „Production Lab“, a autorsku ekipu filma čine studenti Fakulteta dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore i Akademije scenskih umjetnosti u Sarajevu.

Osnovnu ekipu filma, pobjednički tim, čine reditelj Jakša Minić, direktor fotografije Enis Mulaosmanović i producent Zoran Kovačević, kojima se pridružio i ostatak ekipe ovog filma: izvršna producentica Ana Ćulum, dramaturginja Adna Dautović, pomoćnik režije Aleksa Bujišić, scenograf Vukašin Tanjević, kostimografkinja Evgenija Popović, majstor šminke Petar Raičević, snimatelj zvuka Vuk Vujović, majstor svjetla Boris Vuković, asistenti kamere Pavle Vujović i Đorđe Popović, scenski radnik Pavle Korać, skripterka Olga Suvačarov, fotograf Hamza Adrović,  sistentica scenografije Ana Radulović, montažeri Jakša Minić i Dušan Vuleković, dizajnerica zvuka Julie Yung-Chun Hu, te koloristica Sara Ristić.

Uloge u filmu ostvarili su Đorđije Tatić, Ognjen Sekulić i Miloš Kašćelan.

Krajem mjeseca maja se očekuje i snimanje drugog pobjedničkog projekta, a filmovi će biti finalizirani na posljednjoj radionici „Post-production and Project Placement“, koja će se u junu održati u Cetinju. Premijeru filmova očekujemo u BH Film programu narednog Sarajevo Film Festivala.

„Shoot your film“ je dio projekta Kultura i kreativnost za Zapadni Balkan (CC4WBs) koji je finansiran od strane Evropske unije. CC4WBs ima za cilj unaprjeđenje dijaloga na Zapadnom Balkanu kroz jačanje kulturnog i kreativnog sektora i razvijanje njegovog potencijala za društveno-ekonomski uticaj u ovom regionu.

Medijske objave: