Održano Interaktivno javno predavanje pod nazivom „Ombudsman i ljudska prava"

Interaktivno javno predavanje pod nazivom „Ombudsman i ljudska prava" na kojem su govorili prof.dr Aneta Spaić, dekanica Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore, g. Siniša Bjeković, Zaštitnik ljudskih prava i sloboda i prof. dr Nebojša Vučinić, profesor Pravnog fakulteta i bivši sudija Evropskog suda za ljudska održano je u petak, 10. decembra na Pravnom fakultetu UCG.

Uoči Međunarodnog dana ljudskih prava i obilježavanja 18 godina od osnivanja Institucije, prof.dr Vučinić je podsjetio studente da bez Pravnog fakulteta i Institucije Zaštitnika ne možemo ni govoriti o ljudskim pravima. Odluke Ombudsmana Crne Gore su izuzetno pravnički utemeljene, a neke idu i do nivoa presuda Evropskog suda za ljudska prava.

Prof. dr Spaić ocjenila je vrlo uspješnim rad Ombudsmana smatrajući ga zaslužnim za podizanje svijesti javnosti, čineći društvo humanijim i boljim. Zaštitnik Bjeković je razgovarao sa studentima, odgovarao na pitanja i uputio poziv na uzvratnu posjetu.